• رییس نظام صنفی رایانه استان ایلام: حضور نمایندگان بخش خصوصی فناوری اطلاعات در کارگروه های اقتصادی استان ضروری است

    کد: 24232
    تاریخ: ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
    منبع خبر: ایسنا
    تعداد بازدید: 145
    رییس نظام صنفی رایانه استان ایلام:
    حضور نمایندگان بخش خصوصی فناوری اطلاعات در کارگروه های اقتصادی استان ضروری است

     رییس نظام صنفی رایانه استان ایلام:

    حضور نمایندگان بخش خصوصی فناوری اطلاعات در کارگروه های اقتصادی استان ضروری است.
    به گزارش فریاد، صادق صفربیگی در نخستین نشست فعالان حوزه فناوری اطلاعات با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: ضمن قدردانی از برگزاری این نشست با حضور اغلب دست اندرکاران دولتی و غیر دولتی فناوری اطلاعات امبدواریم شاهد تقویت این بخش پر اهمیت و حمایت های جدی از کسب و کارهای این حوزه باشیم .
    وی ادامه داد: بخش خصوصی نشان داده است که به خوبی قادر به ایجاد اشتغال پایدار در حوزه فناوری اطلاعات است و تا کنون نیز به رغم ناملایمات بسیار، برای حدود هزار نفر در استان ایجاد اشتغال کرده است.
    صفربیگی گفت: یکی از مشکلات فعالان این حوزه در بخش امور مالیاتی و تأمین اجتماعی است.
    ما در این دو حوزه خواستار اجرای قانون و مقررات هستیم و نه چیزی فراتر یا کمتر از قانون.
    کارآفرینان و خالقان کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات نیاز به تسهیلات و کمک های دولتی ندارند و چنانچه دستگاه های دولتی مطالبات شرکت های این حوزه را پرداخت کنند به خوبی می توانند به توسعه و بهبود فضای حوزه کسب و کار کمک نمایند.
    وی تصریح کرد: با عنایت به وجود تعداد پرشمار فارغ التحصیلان علوم کامپیتوری در استان نظام صنفی رایانه چند سالی است طرحی را در دست دارد که با اجرای دوره های آموزشی و مهارتی برای کارجویان این حوزه به ایجاد اشتغال بپردازد ولی متاسفانه تا کنون بر زمین مانده است.
    وی خاطرنشان کرد: درخواست جمعی ما این است که در کارگروه های اقتصادی استان از جمله کارگروه اشتغال، ستاد اقتصاد مقاومتی و شوراهای حل اختلاف مالیاتی نمایندگان بخش خصوصی نیز حضور داشته باشند.
    رییس سازمان صنف رایانه استان ایلام گفت: تدوین سند زیست بوم فناور ایلام که مورد تأکید وزیر محترم ارتباطات نیز هست اقدام مهمی در جهت توسعه فناوری اطلاعات و کسب و کارهای روبه رشد این بخش است و از آنجایی که در نهایت ایجاد مشاغل و کسب و کارهای این بخش توسط بخش خصوصی انجام می شود بنابراین ضرورت دارد که بخش خصوصی و نمایندگان آن در طراحی، تدوین و تهیه این سند بسیار مهم مشارکت لازم را داشته باشد.
    صفربیگی همچنین خواستار فراهم شدن زمینه استقرار شرکت های فعال فناوری اطلاعات در پارک علم و فناوری استان و حمایت از ایده ها و پروژه های این شرکت ها شد.
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
   • ثبت نام متقاضیان کار
    سازمان نظام صنفی استان ایلام
    سازمان نظام صنفی استان ایلام
    سازمان نظام صنفی استان ایلام
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان ایلام می باشد.
مجری: پورتال سامان